Oddz. Kliniczny Onkologii, Chemioterapii i Immunoterapii Nowotworów

Kierujący Oddziałem: dr n. med. Rafał Becht

p.o. Pielęgniarz Oddziałowy: dr n. med. i n. zdr. Łukasz Lewandowski

W Oddziale prowadzone jest leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi, którzy wcześniej byli diagnozowani, leczeni w jednostkach SPSK1 PUM jak również w innych szpitalach.

Podstawowymi metodami terapeutycznymi stosowanymi w Oddziale są:

• chemioterapia,
  • immunoterapia,
  • leczenie celowe,
  • leczenie skojarzone.

W ramach prowadzonej działalności w Oddziale stosuje się leczenie radykalne, uzupełniające oraz paliatywne w zakresie:

• nowotworów przewodu pokarmowego,
  • nowotworów piersi,
  • nowotworów kobiecego narządu rodnego,
  • nowotworów głowy i szyi,
  • nowotworów neuroendokrynnych,
  • nowotworów ośrodkowego układu nerwowego,
  • nowotworów tkanek miękkich i kości oraz czerniaków,
  • nowotworów układu chłonnego.

Leczenie w Oddziale prowadzone jest podczas hospitalizacji jednodniowych oraz chemioterapii ambulatoryjnej w ramach umowy z NFZ jak również posiadanych Programów Lekowych dedykowanych poszczególnym nowotworom. Oddział posiada 10 wyposażonych stanowisk do podawania chemioterapii, przestronne i wygodne poczekalnie oraz zaplecze socjalne dla pacjentów.

W Oddziale pracuje personel lekarski ze specjalizacjami z zakresu: onkologii klinicznej, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Personel pielęgniarski jest przeszkolony w zakresie podawania cytostatyków oraz posiadający specjalizację pielęgniarstwa onkologicznego. Oddział ściśle współpracuje z Klinikami zabiegowymi SPSK1 oraz zakładami Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej, Patomorfologii oraz diagnostyki laboratoryjnej.

Lekarze Oddziału uczestniczą w każdym posiedzeniu Konsylium Onkologicznego. Dodatkowo w ramach Poradni Onkologicznej (Chemioterapii), która mieści się na parterze budynku Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych (wejście N) konsultowani są pacjenci przed kwalifikacją do leczenia jak również prowadzone są kontrolne wizyty po zakończonych kursach leczenia systemowego.