Kl. Hematologii z Oddziałem Transplantacji Szpiku

Kierujący Kliniką: prof. dr hab. n. med. Barbara Zdziarska

Kierujący Oddziałem Transplantacji Szpiku: prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński

p.o. Pielęgniarki Oddziałowej - Oddz. Hematologii: mgr piel. Anita Radziejewska

p.o. Pielęgniarki Koordynującej - Oddz. Transplantacji Szpiku: Beata Kluba

Klinika Hematologii prowadzi działalność leczniczą od 1 października 1973 roku. W skład Kliniki wchodzą oddział stacjonarny (35 łóżek), oddział terapii dziennej (12 łóżek), pracownia diagnostyki hematologicznej oraz poradnia hematologiczna.

Klinika Hematologii jest jedynym Oddziałem w województwie zachodniopomorskim zajmującym się diagnostyką oraz leczeniem pacjentów z chorobami krwi, zgodnie z wymogami standardów dla III stopnia referencyjności. Zakres działalności to kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób krwi, w tym leczenie chorych na ostre i przewlekłe białaczki, chłoniaki nieziarnicze, szpiczaka plazmatycznokomórkowego, aplazję szpiku, skazy krwotoczne oraz niedokrwistości.

Klinika kształci studentów, specjalizuje lekarzy, a także prowadzi badania naukowe, w tym nad zastosowaniem nowych form i optymalizacją leczenia przeciwnowotworowego. Klinika współpracuje z ośrodkami Polskiej Grupy Białaczkowej (PALG).

Oddział Transplantacji Szpiku posiada 7 izolowanych, jednoosobowych sal wyposażonych w filtry HEPA i laminarny obieg powietrza. Odział Transplantacji Szpiku działa w ścisłej współpracy z Bankiem Komórek Krwiotwórczych znajdującym się w strukturach szpitala. W Oddziale przeprowadzane są zabiegi mobilizacji i aferezy krwiotwórczych komórek macierzystych jak również zabiegi autologicznej transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych.

Zgłoszenia chorych do autotransplantacji KKM można wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu (091) 425-0428 celem ustalenia terminu posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej.