Kl. Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Gastroenterologicznej

Kierujący Kliniką: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Sulikowski

Pielęgniarka Oddziałowa: Marzena Kabat

Oddział powstał w 2001 roku, posiada 21 łóżek w nowo wyremontowanych pomieszczeniach. Sam oddział jest miły i czysty, z doskonale przygotowanym zespołem pielęgniarskim.

Profil działalności klinicznej:

• chirurgia ogólna,
  • chirurgia gastroenterologiczna,
  • chirurgia onkologiczna,
  • chirurgia endokrynologiczna,
  • chirurgia bariatryczna – chirurgiczne leczenie otyłości w tym skoordynowana opieka przed i pooperacyjna (program KOSBAR),
  • chirurgia minimalnie inwazyjna (laparoskopowe leczenie przepuklin pachwinowych – TAPP, operacje przepuklin rozworu przełykowego NISSEN),
  • skojarzone leczenie nowotworów.

W Klinice diagnozuje się, leczy i konsultuje chorych ze schorzeniami przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego),  chorobami pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych i trzustki. Ściśle współpracujemy z Kliniką Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych, korzystając z jej bogatego zaplecza diagnostycznego.

Wysoko wykwalifikowany personel, posiadający certyfikaty polskie i zagraniczne, wykonuje pełen profil zabiegów z zakresu:

• chirurgii ogólnej,
  • chirurgii gastroenterologicznej,
  • chirurgii bariatrycznej,
  • chirurgii endokrynologicznej,
  • chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego (we współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie prowadzone jest leczenie systemowe z zakresu chirurgii onkologicznej).

Niektóre operacje wykonywane są z użyciem technik minimalnie inwazyjnych (laparoskopowo).

Pacjenci wymagający kontroli specjalistycznej po wypisie z Kliniki pozostają pod kontrolą Przyklinicznej Poradni Chirurgicznej.

Klinika pełni ostre dyżury chirurgiczne współpracując z Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych.