Zakup wysokospecjalistycznego sprzętu do leczenia pacjentów z nowotworami skóry z przeznaczeniem na wyposażenie szpitala działającego w ramach zakładu leczniczego w Policach przy ul. Siedleckiej 2a

wfosigw

Informacja o finansowaniu:

Dotacja celowa otrzymana z Powiatu Polickiego

Rodzaj dotacji:

Dotacja celowa

Nazwa zadania:

Zakup przez USK Nr 1 PUM w Szczecinie wysokospecjalistycznego sprzętu do leczenia pacjentów z nowotworami skóry z przeznaczeniem na wyposażenie szpitala działającego w ramach zakładu leczniczego w Policach przy ul. Siedleckiej 2a

Krótki opis zadania:

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie otrzymał dotację celową ze środków budżetu Powiatu Polickiego w wysokości 60 000,00 zł, która zgodnie z umową została przeznaczona na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu do leczenia pacjentów z nowotworami skóry z przeznaczeniem na wyposażenie szpitala działającego w ramach zakładu leczniczego w Policach przy ul. Siedleckiej 2a.

W ramach otrzymanej dotacji została zakupiona medyczna lampa do naświetleń LED MEDMIX SmartLUX MINI oraz dwa dermatoskopy Dermlite DL5.

Lampa do naświetleń wykorzystywana jest w leczeniu chorób skóry w sposób całkowicie bezinwazyjnie na zasadzie optycznej biostymulacji, inicjując naturalne mechanizmy odbudowy i regeneracji komórek, przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych, wspomaga leczenie blizn oraz wszelkich stanów zapalnych skóry i nie gojących się ran.

Dermatoskop pozwala lekarzowi bezboleśnie i nieinwazyjnie obejrzeć zmiany na skórze, przebarwienia i pieprzyki w wielokrotnym powiększeniu i w odpowiednim oświetleniu, które umożliwia ocenę zmiany także pod kątem jej głębszych struktur (trójwymiarowość), dzięki temu pozwala na wczesne wykrycie czerniaka skóry – bardzo złośliwego nowotworu, który wykryty we wczesnym stadium daje szansę na pełne wyleczenie i długie życie.

Szpital składa Dotującemu podziękowania za otrzymaną dotację.

(Aktualizacja: 08.09.2023)