Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt

Ciag z EFRR poziom kolor

Informacja o finansowaniu: Finansowanie z budżetu państwa zadania realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej służącej wykonaniu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem" na lata 2022-2026

Nazwa zadania: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt – zakup sprzętu do pozyskiwania mleka kobiecego i jego przechowywania dla podmiotów leczniczych współpracujących z bankami mleka kobiecego.

Umowa 12/6/Za życiem/2023/88/1006 zawarta w sierpniu 2023 r.

Kwota finansowania: 102 135,15 zł

Krótki opis zadania:

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pozyskał środki finansowe z Ministerstwa Zdrowia, które zgodnie z realizowanym programem polityki zdrowotnej zamierza przeznaczyć na sprzęt służący pozyskiwaniu i przechowywaniu mleka kobiecego.

Szpital zakupił:

• Lodówki do przechowywania odciągniętego mleka w warunkach chłodniczych, zapewniające całodzienną kontrolę temperatury,
  • Laktatory elektryczne przeznaczone do użytku szpitalnego,
  • Boksy termiczne.

Zakupiony sprzęt pozwoli na realizację głównego celu programu „Za życiem”, którym jest odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt.

(Aktualizacja: 27.03.2024)