Zakup minihisteroskopu na potrzeby Kliniki Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej w USK Nr 1 PUM

PGE Fundacja logo nowe

Informacja o finansowaniu:

Darowizna otrzymana od Fundacji PGE

Rodzaj dotacji:

Darowizna

Nazwa zadania:

Dofinansowanie zakupu minihisteroskopu na potrzeby Kliniki Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej w USK Nr 1 PUM

Dofinansowanie:

Krótki opis zadania:

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie został obdarowany przez Fundację PGE kwotą, która została przeznaczona na zakup nowego zestawu minihisteroskopu, używanego podczas zabiegów ginekologicznych.

Histeroskop zapewnia realizację procedur medycznych endoskopowych metodą diagnostyczno-terapeutyczną. Pozwala w mało inwazyjny sposób szczegółowo ocenić wnętrze jamy macicy, jak również usunąć nieprawidłowe zmiany w jej obrębie. Histeroskopia wykorzystywana jest w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Zestaw histeroskopowy zawiera narzędzia do przeprowadzanych zabiegów, składa się z optyki, płaszcza histeroskopowego, podłączonego do toru wizyjnego, na którego ekranie jest wyświetlany obserwowany obszar.

/Aktualizacja 01.12.2022/