Utworzenie i prowadzenie Centrum Zdrowia Prokreacyjnego

Ciag z EFRR poziom kolor

Informacja o finansowaniu:

Finansowanie ze środków publicznych realizacji w 2023 r. programu polityki zdrowotnej pn. Rządowy program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce na lata 2021 – 2023 w zakresie zadania dotyczącego utworzenia Centrów Zdrowia Prokreacyjnego.

Nazwa zadania:

Utworzenie Centrów Zdrowia Prokreacyjnego.

Umowa nr 17/16/2023/88/1181 zawarta we wrześniu 2023 r.

Dofinansowanie:

1 528 806,10 zł

Całkowita wartość zadania:

1 558 997,32 zł

Krótki opis zadania:

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie otrzymał od Ministra Zdrowia środki publiczne na utworzenie i prowadzenie Centrum Zdrowia Prokreacyjnego.

Głównym celem powstałego Centrum jest zintegrowanie w jednym miejscu kompleksowej opieki prekoncepcyjnej, perinatalnej, poporodowej oraz opieki nad noworodkiem. Działanie Centrum zapewnia wsparcie rodzinom w podjęciu decyzji w staraniu się o dziecko oraz zapewnia interdyscyplinarną opiekę w czasie ciąży i narodzin.

Otrzymane dofinansowanie pozwoliło wyposażyć ośrodek w nowoczesny sprzęt medyczny przeznaczony do świadczeń z szeroko pojętego zdrowia prokreacyjnego, które to pozwoliły na większą efektywność w działaniu oraz podniosły jakość i skuteczność udzielanych świadczeń.

(Aktualizacja: 20.12.2023)