Kl. Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii

Położna Oddziałowa: mgr Anna Iwan

Zastępca Położnej Oddziałowej: dr n. zdr. Malwina Towarnicka

Zastępca Położnej Oddziałowej: Bożena Derkowska

Całodobowa konsultacja medyczna dla pacjentek objętych opieką

tel.: 91 425-3929

W Klinice oferujemy Pacjentkom pełen zakres diagnostyki i terapii w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Zapraszamy wszystkich przyszłych Rodziców do czterech nowoczesnych Sal Porodowych, posiadających własne węzły sanitarne.

Blok porodowy spełnia współczesne standardy opieki perinatalnej nad matką i rodzącym się dzieckiem dzięki istniejącym metodom nadzoru nad płodem (kardiotokografia telemetryczna z systemem nadzoru komputerowego stanu płodu, EKG płodowe), umożliwia też poród w wodzie i pozycjach wertykalnych.

Poza tym, w Klinice znajduje się 40 łóżek dla kobiet ciężarnych, położnic i pacjentek ginekologicznych. Bazę lokalową Kliniki uzupełniają pracownia ultrasonografii oraz Poradnia Przykliniczna.

Główne zainteresowania Kliniki od wielu lat wiążą się ściśle z działalnością naukową i obejmują problemy patologii ciąży, porodu i ginekologii:

• diagnostyki prenatalnej zarówno nieinwazyjną jak i inwazyjną
    • nieinwazyjne testy prenatalne i i II trymestru ciąży
  • diagnostyki wad wrodzonych i w uzasadnionych przypadkach ich wewnątrzmaciczne leczenie
  • diagnostyki i leczenia schorzeń metabolicznie wikłających ciążę
    • cukrzycy
    • chorób tarczycy
    • otyłości
  • ciąży wielopłodowej
  • nadciśnienia tętnicze i preeklampsji
  • choroby nerek ciężarnych
  • zaburzenia wzrastania płodu
  • konfliktu serologicznego, w tym nieinwazyjne metody określania grupy krwi płodu z wykorzystaniem diagnostyki molekularnej określania grupy krwi płodu za pomocą pozakomórkowego DNA płodowego obecnego we krwi matczynej
  • diagnostyki i leczenia niepowodzeń rozrodu szczególnie na tle alloi autoimmunologicznym
  • diagnostyki i leczenia schorzeń reumatologicznych, hematologicznych, przewodu pokarmowego i wątroby, neurologicznych, chorób nowotworowych matki wikłających ciążę
  • opieki nad ciężarnymi po przeszczepach narządów
  • diagnostyki i leczenia ginekologicznych zaburzeń endokrynologicznych okresu rozrodczego i około menopauzalnego
  • diagnostyki i leczenia niepłodności małżeńskiej
  • diagnostyki i leczenia z wykorzystaniem operacji endoskopowych laparoskopia i histeroskopia
  • leczenia operacyjnego w pełnym zakresie obecnie stosowanych w ginekologii zabiegów operacyjnych

Jedną z wizytówek Kliniki jest Pracownia USG, wyposażona w dwa najwyższej klasy aparaty ultrasonograficzne. Pełni ona, poza bieżącą działalnością Kliniki, również funkcję konsultacyjną w zakresie diagnostyki wad płodu. Dobrze wyposażona Pracownia pozwala prowadzić w Klinice pełen zakres badań w położnictwie i ginekologii, ze szczególnym uwzględnieniem badań dla potrzeb diagnostyki genetycznej oraz diagnostyki wad płodu, zaburzeń rozwojowych płodu oraz odmatczynych zakażeń wewnątrzmacicznych. w Klinice przeprowadzane są zabiegi wewnątrzmaciczne – amniopunkcja diagnostyczna, amnioredukcja, amnioinfuzja, zakładanie shuntów pęcherzowo-owodniowych, opłucnowo-owodniowych. Stale rozwijanym elementem pracy Kliniki jest problematyka diagnostyki prenatalnej w aspektach echokardiografii płodowej, zaburzeń rozwojowych płodu uwarunkowanych genetycznie, z diagnostyką nieinwazyjną oraz pełną diagnostyką.

Ważne: