Oddz. Klin. Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych i Dzieci

Kierujący Oddziałem: dr n. med. Edyta Zagrodnik

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Joanna Majchrzak

Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych i Dzieci jest  oddziałem  referencyjnym dla leczenia pacjentów pozostających w stanie bezpośredniego zagrożenia życia w przebiegu ostrej niewydolności układu oddechowego i układu krążenia oraz po przebytych ciężkich zabiegach operacyjnych, wymagających intensywnego monitorowania oraz konieczności zastosowania inwazyjnych metod wspomagania funkcji życiowych (8 stanowisk).

Zakres działalności:

1. Ratowanie i podtrzymywanie czynności organizmu u ciężko chorych,
  2. Specjalistyczna opieka i rehabilitacja u ciężko chorych z powodu choroby, operacji lub urazu,
  3. Opieka nad chorymi, którym choroba nie pozwala na całkowite wyleczenie, zapewniająca komfort pacjentom i ich rodzinom,
  4. Możliwość stosowania zaawansowanych technik podtrzymywania funkcji życiowych,
  5. Prowadzenie  znieczuleń do zabiegów diagnostycznych i leczniczych w Klinikach USK 1,
  6. Uśmierzanie bólu pooperacyjnego.
  7. Prowadzenie znieczuleń do porodu.

Znieczulenia w Oddziale Klinicznym  są prowadzone przez doświadczony zespół lekarzy o najwyższych umiejętnościach, zgodnie z obowiązującymi standardami w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii przy użyciu nowoczesnego sprzętu i materiałów.