Zmiany dotyczące parkowania pojazdów przy szpitalu

Szanowni Państwo!

W związku z realizowaną inwestycją budowy Kompleksu Kliniczno – Dydaktyczno – Badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i zadaniem budowy łącznika podziemnego łączącego budynek szpitala z nowym budynkiem dydaktycznym, dojdzie do zmiany organizacji ruchu i liczby miejsc parkingowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala (USK1 PUM).

Fazy realizacji prac w sąsiedztwie ulicy Unii Lubelskiej, jak i samej ulicy przedstawiają dołączone grafiki.

Etap I

Realizacja I etapu prac obejmuje wykonanie prac związanych z łącznikiem podziemnym. Dla utrzymania ruchu na ulicy Unii Lubelskiej realizację łącznika podzielono na dwie części. W tym etapie będzie wykonywana konstrukcja i wszystkie elementy łącznika od strony nowego budynku dydaktycznego. W celu przeprowadzenia prac ulegnie zmniejszeniu parking zlokalizowany wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej.

Parking: Miejsca parkingowe zlokalizowane wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej i ogrodzenia placu budowy – zmniejszy się liczba miejsc parkingowych o 40.

Komunikacja: komunikacja odbywa się nadal ulicą Unii Lubelskiej – dotychczasowy pas drogowy.

Termin: od 21.10.2024 do 22.12.2024r.

Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.