Zamknięcie Programu "invitro"

Szanowni Państwo!

W związku z decyzją Ministra Zdrowia o wypowiedzeniu umowy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym nr1 PUM na realizację Programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013 – 2016” podjęliśmy działania mające na celu prawidłowe jego zamknięcie.

Zgodnie z zasadami Programu pary po zakończonym cyklu, pary zarejestrowane oraz pary zakwalifikowane do udziału w Programie mają możliwość przeniesienia się do wybranego podmiotu leczniczego realizującego Program.

Pary, które zakończyły cykl leczenia niepłodności i nie posiadają kriokonserwowanych zarodków mogą wybrać nowego realizatora – lista realizatorów (1). Przed zmianą, para powinna skontaktować się z nowym realizatorem w celu upewnienia się, że może on w trakcie obowiązywania swojej umowy wykonać świadczenia. Pary będą przyjmowane do nowych realizatorów i będą miały udzielane świadczenia na przemian z parami dotychczas uczestniczącymi w Programie w tych podmiotach.

Pary, które rozpoczęły cykl i są w trakcie stymulacji oraz pary, które rozpoczęły cykl i posiadają zamrożone zarodki, mogą dokończyć procedurę w dotychczasowej jednostce - transfery będą wykonane przez zespół embriologów/lekarzy dotychczas obsługujących Program lub zmienić realizatora wraz z przeniesieniem zarodków do ośrodków wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia – lista realizatorów (2) .

Wszystkie pary są zobligowane do złożenia oświadczeń dotyczących zmiany realizatora, przeniesienia zamrożonych zarodków, pozostawienia zarodków u dotychczasowego realizatora, rezygnacji z udziału w Programie i złożenia podpisanej deklaracji.

W przypadku przeniesienia zamrożonych zarodków do nowego realizatora USK 1 PUM zapewni ich bezpieczny transport.

Dokonanie powyższego przeniesienia nie oznacza utraty uprawnienia do jednorazowej zmiany realizatora w trakcie trwania Programu. Przed złożeniem właściwego wniosku prosimy o kontakt z Laboratorium.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Laboratorium Wspomagania Rozrodu:

poniedziałek – piątek 8:00 – 15:00