Zamknięcie p-tu szczepień przeciw COVID-19

Zamknięcie punktu szczepień przeciw COVID-19 w SPSK1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie

Tylko do godz. 15:00 w dniu 5 lipca 2021 punkt szczepień w SPSK1 szczepił  pacjentów. Tym samym, tego dnia punkt zawiesza swoją dotychczasową działalność.

Szczepiliśmy pracowników medycznych szpitala, pracowników innych podmiotów leczniczych, grupę nauczycieli, pracowników służb społecznych, seniorów oraz poszczególne roczniki. Pierwsze szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku. Od grudnia do 05 lipca b.r. wykonano tu blisko 25 tys. szczepień, szczepionkami firmy Pfizer i AstraZeneca.

Początkowo Punkt szczepień zabezpieczały 4 zespoły kwalifikująco-szczepiące wraz z rejestratorami, co było wynikiem dużego zainteresowania szczepieniami. w dniu wczorajszym chętnych obsługiwały 2 zespoły. Ostatniego dnia zaszczepiono 150 chętnych do szczepień drugą dawką szczepionki.

W dniu wczorajszym Z-ca Dyrektora ds. lecznictwa Michał Wasilewicz będący koordynatorem Punktu szczepień podziękował zespołom za trud ostatnich miesięcy, dzięki którym przyjęty program szczepień mógł być realizowany bez większych zastrzeżeń.