Zachodniopomorskie Webinaria Kardioonkologiczne

webinaria kardio serceSzanowni Państwo,

Nowoczesne terapie onkologiczne są ratunkiem w walce z rakiem - dają coraz większe szanse na wyzdrowienie. Bywa jednak, że stosowane leczenie, u niektórych pacjentów prowadzi do powikłań układu sercowo-naczyniowego.

Z tego powodu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej 1 realizowany jest „Program prewencyjny chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022” – o nazwie „Twoje serca w naszych rękach”

Głównym celem programu jest zmniejszenie przerw w terapii onkologicznej z powodu chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów leczonych chemio-i/lub radioterapią o działaniu kardiotoksycznym, poprzez zastosowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki wśród tych chorych.

Jednym z elementów programu są Zachodniopomorskie Webinaria Kardioonkologiczne skierowane do lekarzy specjalistów: onkologów, kardiologów, hematologów, internistów, chirurgów, ginekologów, anestezjologów i lekarzy POZ.

Program merytoryczny webinariów powstał przy współudziale wybitnych specjalistów z najlepszych akademickich ośrodków zajmujących się kardiologią i onkologią.

Spotkania zostały podzielone na 5 dynamicznych webinariów aby uszanować Państwa czas który musicie dzielić na pracę zawodową, walkę z pandemią, rodzinę i dokształcanie. Każde webinarium trwać będzie około 60 minut i zawierać nieco inną tematykę, związaną z opieką i nowoczesnym monitorowaniem kardioonkologicznym. Wykładowcy podzielą się z Państwem doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami z własnych pracowni.

link do Zachodniopomorskie Webinaria Kardioonkologiczne

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszam!

Piotr Gościniak, Samodzielna Pracownia Nieinwazyjnych Badań Serca dla Dzieci i Dorosłych, Klinika Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych SPSK1 PUM w Szczecinie