Szpital zakwalifikowany do Programu pilotażowego

Komunikat

Dyrekcja USK 1 PUM informuje, że Szpital został zakwalifikowany do Programu pilotażowego w zakresie leczenia ostrej fazy udaru niedokrwiennego za pomocą przezcewnikowej trombektomii mechanicznej naczyń domózgowych lub wewnątrzczaszkowych. Program będzie realizowany od 01 lipca 2019 roku.

Szpital przygotował się do realizacji Programu zgodnie z przyjętymi warunkami Ministerstwa Zdrowia.

USK 1 PUM dysponuje interdyscyplinarnym zespołem specjalistów w zakresie neurologii, neurochirurgii, radiologii interwencyjnej oraz nowoczesnym sprzętem zakupionym w grudniu 2018 r. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej do wykonywania w/w procedur.

Obecnie USK 1 PUM oczekuje na formalne ogłoszenie nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie Programu pilotażowego.

Dyrekcja USK 1 PUM