Program leczenia rdzeniowego zaniku mięśni

KOMUNIKAT

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie informuje, iż od dnia  27.03.2019 godz. 8.00 rozpocznie się procedura zapisu pacjentów do kolejki oczekujących na udzielenie świadczenia  – Leczenie rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) (ICD-10: G12.0, G12.1).

Do leczenia nusinersenem kwalifikowani będą:

• przed objawowi i objawowi pacjenci z rozpoznaniem rdzeniowego zaniku mięśni 5q potwierdzonego badaniem genetycznym
  • pacjenci uprzednio leczeni nusinersenem w ramach innego sposobu finansowania terapii, pod warunkiem, że na dzień rozpoczęcia terapii mieli rozpoznanie rdzeniowego zaniku mięśni 5q potwierdzone badaniem genetycznym oraz z powodów klinicznych  nie zostali wykluczeni z programów.

Świadczenia medyczne będą w całości finansowane ze środków publicznych.

Osoby zainteresowane udziałem w programie lekowym, proszone są o  przesłanie zgłoszenia mailowego na adres:

Kontakt:

dr n. med. Maja Krzyształowska-Wawrzyniak

Pełnomocnik Dyrektora ds. Programów Lekowych
i Pakietu Onkologicznego
USK nr 1 PUM w Szczecinie

tel. 91 425-0455

Uwaga!

Zgłoszenia będą przyjmowane od dnia  27.03.2019 godz. 8.00 wyłącznie drogą mailową.

W zgłoszeniu prosimy wskazać dane pacjenta (imię, nazwisko, PESEL, adres oraz numer telefonu do kontaktu w sprawie realizacji programu). w treści wiadomości prosimy zamieścić formularz zgody pacjenta:

Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie dla celów związanych z realizacją programu lekowego  „Leczenie rdzeniowego zaniku mięśni”.

Informacje dotyczące planowanego rozpoczęcia kwalifikacji do programu oraz niezbędnych dokumentów będą przekazywane pacjentom indywidualnie.

Dyrekcja USK 1 PUM