Nowy tomograf komputerowy przy SOR

W dniu 26 lutego 2021 r. Firma Siemens zainstalowała w naszym Szpitalu nowy tomograf komputerowy - 128 - rzędowy Somaton Definition EDGE w specjalnie przygotowanym kontenerze medycznym, stanowiącym pracownię diagnostyczną. Dodatkowa pracownia TK to doskonałe rozwiązanie, bowiem tomografia komputerowa odgrywa dzisiaj istotną rolę zarówno w diagnozowaniu, jak i monitorowaniu przebiegu COVID – 19.

Urządzenie zostało w całości sfinansowane z funduszy Ministerstwa Zdrowia i będzie przeznaczone do pełnej diagnostyki pacjentów zakażonych COVID-19 z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz bez konieczności, jak dotychczas transportu pacjentów do Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.

Tomograf komputerowy w kontenerze został umiejscowiony w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego aby zapewnić szybką i bezpieczną diagnostykę pacjentów.

Uruchomienie urządzenia zaplanowano na początek marca.