Koronawirus - komunikat

KOMUNIKAT!

Koronawirus COVID -19 (SARS CoV-2)

Szanowni Państwo, wobec napływających informacji o rozprzestrzenianiu się koronawirusa zalecamy szczególną ostrożność. Najważniejsze w tej chwili jest zachowanie spokoju i profilaktyka.

Szczególnie należy pamiętać!

O przestrzeganiu podstawowych zasad higieny – jak najczęstsze mycie rąk, zasłanianie nosa i ust podczas kichania i kasłania,

• wirusy giną w kontakcie z mydłem, a zasłanianie nosa i ust przy kichaniu i kasłaniu ogranicza szerzenie się infekcji, dzięki czemu chronimy osoby wokół nas,
  • po użyciu chusteczek higienicznych konieczne jest ich natychmiastowe wyrzucenie i umycie rąk,
  • warto nosić ze sobą żel lub chusteczki dezynfekujące, które są wygodną metodą usunięcia zanieczyszczeń z dłoni.

Jeżeli wróciłeś z Włoch (w szczególności z regionów Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia-Romania, Lacjum), Chin lub Korei zalecamy obserwację swojego organizmu, nawet w przypadku braku kontaktu z osobami, których stan wskazywał na chorobę.

Jeżeli jednak wystąpią objawy grypopodobne: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem zostań w domu i skontaktuj się bezzwłocznie (telefonicznie) ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną:

tel.: 668-332-486

lub bezpośrednio zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie zostanie określony tryb postępowania medycznego:

Uniwersytecki Wojewódzki Szpital Zespolony

ul. Arkońska 4 (Punkt Przyjęć Zakaźny, budynek J)

Należy też ograniczyć bieżącą aktywność i kontakty do niezbędnego minimum, bowiem wizyta w innej placówce nieposiadającej odpowiedniego zaplecza naraża innych pacjentów.

Została uruchomiona całodobowa (wszystkie dni tygodnia) infolinia NFZ, informująca o postępowaniu w sytuacji podejrzenia koronawirusa:

tel.: 800-190-590

Informujemy, iż wszystkie Kliniki/Oddziały Szpitala funkcjonują, jak dotychczas.

W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19 (SARS CoV-2)  prosimy o śledzenie aktualnych wytycznych na stronie: