Klinika Św. Mikołaja SPSK 1 PUM weźmie udział w akcji „Alpiniści dla WOŚP”

31 stycznia 2021 r. o godzinie 11:00 rozpocznie się wyjątkowa akcja alpinistów przemysłowych na terenie naszego Szpitala. By sprawić radość małym pacjentom Superman, Batman i Spiderman zawieszeni na linach umyją okna w  Klinice Św. Mikołaja. Nie ma wątpliwości, nikt tak nie rozbawi dzieci, jak dobrze znani superbohaterowie, czy postacie z kreskówek, których dzieci będą mogły oglądać, co prawda przez szyby okienne ale jednak z bliska….

„Alpiniści dla WOŚP” to akcja mająca na celu wsparcie zbiórki funduszy na rzecz fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Inicjatywa polega na bezpłatnym umyciu okien szpitalnych oddziałów dziecięcych na terenie całej Polski oraz przekazaniu do utworzonej eSkarbonki „jednej dniówki”. Zrobią to profesjonalnie z wykorzystaniem technik alpinistycznych.

Inicjatorem akcji jest „alpinistyka.team”

Na facebookowym profilu „Alpiniści dla WOŚP” znajduje się wirtualna puszka, do której można wpłacać pieniądze na rzecz orkiestry.