300 zabieg Trombektomii

14.06.2021 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wykonano 300 zabieg trombektomii mechanicznej u chorego z udarem mózgu niedokrwiennym.

Zabieg trombektomii mechanicznej jest obecnie najnowocześniejszą metodą leczenia ostrego udaru niedokrwiennego mózgu spowodowanego niedrożnością dużego naczynia. Wczesne udrożnienie naczynia pozwala na uniknięcie lub zmniejszenie kalectwa i trwałej niesprawności po udarze mózgu. Pacjenci z całego województwa zachodniopomorskiego oraz części województwa lubuskiego są  leczeni tą metodą w naszym Szpitalu w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia od lipca 2019r.

W SPSK1 procedura jest wykonywana już od lutego 2019 r., dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, nieustannie pomimo trudnych warunków pandemicznych, dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu zespołów dedykowanych jednostek Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie:

Kliniki Neurologii z Pododdziałem Udarowym,

Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej,

Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii,

Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

oraz przy współudziale zespołów ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, wszystkich Oddziałów Neurologii w województwie Zachodniopomorskim.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Bez Was nie byłoby to możliwe.